نقاشی

هنر های تجسمی چیست ؟

هنرهای تجسمی یکی از شاخه اصلی هنر در طول تاریخ می باشد که طیف بسیار وسیعی از انواع هنر ها را در بر می گیرد . هنر های تجسمی یک عنوان کلی برای هر اثر هنری ای می تواند باشد که قابل دیدن باشد . تنوع هنرهای تجسمی بسیار یالاست اما قدیمی ترین شکل آن میتواند نقاشی باشد . هنر نقاشی قدمتی همزمان با تاریخ بشر دارد ، نیکان ما به وسیله نقاشی بر روی دیواره غارها میتوانستند وقایع را ثبت کنند . با پیشرفت تمدن از نقاشی برای ارتباط بین یکدیگر استفاده کرده و خط و زبان نوشتاری به تکامل رسید . تمدن های متخلفی در طی قرون و اعصار توانستند در زمینه نقاشی ، طراحی ، خطاطی ، معماری ، مجسمه سازی ، سفال گری و ... پیشرفت کنند . تعداد هنرهای تجسمی امروزه و با پیشرفت تکنولژی ، بیشتر شده و هنرهای عکاسی ، فبلم سازی ، چاپ ، گرافیک ، طراحی داخلی و ... نیز جزئی از هنرهای تجسمی هستند . در ایران باستان هنرهای معماری ، سفالگری ، فلزکاری ، خوشنویسی ، فرش بافی و ... بسیار مورد توجه بوده و ایرانیان در هر دوره پیشرفت های بسیار زیادی در شاخه های هنری داشته اند .


هنر نقاشی مینیاتور اثر کمال الدین بهزاد هروی

هنر خوشنویسی خط شکسته نستعلیق اثر علی اکبر گلستانه 

هنرهای تجسمی در آموزشگاه هزار آوا 

آموزشگاه هنرهای تجسمی هزارآوا در مهرشهر کرج ، یکی از پیشگامان آموزش انواع هنرهای تجسمی از جمله : نقاشی ، طراحی با مداد ، عکاسی ، مجسمه سازی و سفالگری در استان البرز می باشد . هزار آوا با داشتن اساتید هنرمند و مجرب در انواع رشته های هنرهای تجسمی ، مسیر موفقیت حرفه ای شما و فرزندانتان را تضمین کرده است . آموزشگاه هزار آوا با داشتن تجهیزات پیشرفته و سالن های اختصاصی ، محیطی جذاب و حرفه ای را در اختیار هنرجویان و خانواده ها قرار می دهد . 

آموزش نقاشی کودک

یکی از دوره های جذاب در باغ هزار آوا آموزش نقاشی به کودکان است . یکی از مهارت هایی که کودکان نوپا توسط والدین یاد میگیرند ، کشیدن اشکال بر سطوح است ، این مهارت باعث تقویت و تکامل مغزی در کودکان میشود و درک و دریافت آنها را از اشکال و رنگ ها و لمس افزایش می بخشد .  کودکان در سه سالگی می توانند اشکال منظم تری را به وسیله مداد های رنگی بکشند و یا مهارت رنگ آمیزی یک شکل را کسب کنند . در کلاس های تخصصی نقاشی کودکان در باغ هزار آوا مهارت های مرتبط با گروه های سنی 3 تا 6 سال به کودکان آموزش داده می شود و کودکان یاد میگیرند که چطور از وسایل نقاشی استفاده کرده و مهارت خود را در نقاشی توسط مدرس با تجربه و حرفه ای ، افزایش می دهند . مدرس نقاشی کودک در آموزشگاه نقاشی هزار آوا در مهرشهر کرج ، خانم پری ناز تبریزی هستند که با سالها تجربه در این زمینه مشغول به آموزش هستند .


 

آموزش نقاشی نوجوانان و بزرگسالان

آموزش نقاشی و طراحی به کودکان بالای 7 سال و نوجوانان ، مراحل پیچیده تر و کامل تری دارد. کودکان با اشکال هندسی آشنا شده و طراحی کردن از روی شکل ها را تمرین می کنند . آنها همچنین می توانند اندام ها و اجزای صورت انسان را نیز طراحی کنند . کودکان و نوجوانان کم کم و با کمک استاد خود با رنگ ها و سطوح مختلف در نقاشی آشنا می شوند . استاد به آنها نحوه درست طراحی با مداد و مداد رنگی را آموزش می دهد . سپس آنها را با آبرنگ و یا رنگ روغن و اکرلیک آشنا میکند . نقاشی روی کاغذ هایی با بافت های ضخیم تر و همچنین نقاشی رو بوم پارچه ای نیز از آموزشهایی است که در دوره نقاشی و طراحی کودکان و نوجوانان در باغ هزار آوا آموزش داده  می شود . 

 

برای دریافت مشاوره رایگان و تماس با ما لطفا از طریق چت وبسیات و یا گزینه مشاوره رایگان با ما در تماس باشید .