آموزش موسیقی کودک در باغ هزار آوا

آموزش موسیقی با نگرش کارل اُرف 

در آموزشگاه موسیقی هزار آوا موسیقی کودک به روش های متنوعی تدریس می شود . آموزگاران موسیقی کودک با توجه به قوم شناسی موسیقی و روانشناسی کودک بهترین روش را برای یادگیری موسیقی به کودکان انتخاب می کنند . یکی از روش های پیشرو و مطرح در آموزش موسیقی به کودکان ، روش و یا نگرش کارل اُرف است . آنچه که باعث مشهور شدن و فراگیر شدن روش ارف در سطح جهانی شد ، نحوه نگرش آن به آموزش خاص کودکان بود که در ارتباط با علم تعلیم و تربیت شکل گرفت . در متد ارف به این نکته توجه شد که نمی توان کودک را با روش های فرسوده قدیمی و سنتی مجبور به آموزش کرد و یادگیری موسیقی باید بخشی از فعالیت روزمره در کنار سایر فعالیت های کودک قرار گیرد . این روش باعث بهبود عملکرد ذهنی و عاطفی و حرکتی در کودکان میشود .

 

 

آموزش موسیقی به روش کارل ارف

 

در باغ هزار آوا مربیان موسیقی کودک شرایط بسیار ویژه ای را برای آموزش کودک در نظر می گیرند . مربی در کلاس ارف بداهه پردازی میکند و با بچه های یکی می شود . تمام حرکات ، رفتار و بیان خود را متناسب با سن و سال و روحیات کودک تنظیم میکند . فعالیت در کلاس ارف نوعی تربیت نامحسوس است و کودکان به وسیله بازی و نمایش و حرکت مفاهیم موسیقیایی را یاد می گیرند. در باغ هزار آوا این فرصت برای یادگیری موسیقی با نگرش کارل ارف برای کودکان فراهم است و با بهترین و باکیفیت ترین ساز ها و سالن مجهز محیط بسیار شادی برای کودکان به وجود  آمده است . 


آموزش موسیقی به روش سوزوکی و والکروز

آموزش موسیقی به روش سوزوکی و والکروز

همانطور که کودکان زبان مادری را به تدریج و به آسانی یاد می گیرند ، در روش سوزوکی موسیقی و ویولن را نیز می توانند یاد بگیرند و این استعداد در همه وجود دارد و مخصوص افراد خاصی نیست . آموزش موسیقی کودک به روش سوزوکی در همه جای دنیا یک روش پیشرو و انقلابی در پرورش موسیقی کودکان است . شی نی چی سوزوکی نوازنده و معلم ویولن اهل ژاپن بود و در کارخانه ویولن سازی پدر خود کار می کرد . به تدریج نواختن ویولن را شروع و برای ادامه تحصیلات به آلمان مهاجرت کرد . او دریافت که روش های قدیمی تدریس موسیقی به همه مودکان نمیتواند کمکی کند و به همین علت روش ابداعی خود را برای تدریس تدوین کرد . در آموزشگاه موسیقی هزار آوا آموزش ویولن به کودکان به روش سوزوکی انجام می شود که تاثیر بسیار زیادی در یادگیری کودکان دارد و فراگیری ساز ویولن را که دشواری های خاص خود را دارد برای همه کودکان امکانپذیز کرده است .

 


 

موسیقی مادر و کودک

موسیقی مادر و کودک به مجموعه دوره های آموزشی مخصوص کودکان 3 الی 6 سال گفته می شود که با همراهی والدین گذرانده می شود . همراهی یکی از والدین مخصوصا مادران که اولین مربی کودکان هستند ، رشد بسیار زیادی برای کودکان خواهد داشت . از این رو در آموزشگاه هزار آوا برای ارتباط بهتر با والدین و کودکان ، این دوره ها با همراهی بهترین و مجرب ترین اساتید موسیقی کرج در استان البرز ، انجام می شود . رویکرد ما به این دوره ها طولانی مدت بوده و کودکان پس از طی این دوره آموزشی وارد مرحله انتخاب سازهای تخصصی شده و تجربه نشان داده است که این کودکان نسبت به کودکانی که این دوره ها را نمیگذرانند درک و دریافت بهتری از موسیقی دارند . تقویت گوش ، تقویت حافظه شنیداری ، تشخیص فرکانس های صحیح ، تکامل حرکتی و ریتمیک از جمله قابلیت هایی است که کودکان پس از اتمام دوره های آموزشی مادر و کودک ، به دست می آورند .

 

آموزش موسیقی مادر و کودک

 

مشاوره رایگان با ما